Barcelona e Reali dhe dy skuadrat gjermane

Ilir Tërstena | Thursday, April 11, 2013 |


Barcelona ka kaluar në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve duke e eliminuar skuadrën franceze PSG. Skuadra spanjolle arriti një barazim të vështirë në terrenin e saj përball PSG-së e cila zhvilloj një ndeshje të pjekur.
Pastore realizoj golin e parë në ndeshje në minutën e 50. Vetëm 10 minuta më pas Lionel Messi u fut në ndeshje për të ringjallur Barcelonën. Një aksioni i nisur nga Messi përfundoj në këmbët e Pedros i cili barazoj në 1 me 1.
Kjo është hera e parë në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve do të jenë dy skuadra spanjolle, Real Madrid e Barcelona si dhe dy skuadra gjermane, Bayern Munchen e Dortmund./Indeksonline/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!