Çfarë drame, Peja siguron finalen me Prishtinën

Ilir Tërstena | Friday, April 26, 2013 |


Gjysëmfinalja e dytë e Kupës së Kosovës në basketboll solli një sfidë tejet interesante mes Bashkimit dhe Pejës. Në një atmosferë fantastike në Prizren, Peja arriti fitore me rezultat 64-63.
Peja pati epërsinë në dy çereket e para të ndeshjesa, ndërsa Bashkimi u këndell në dy të fundit.
Fitorja e Pejës u arrit në sekondat e fundit të ndeshjes kur Dardan Berisha realizoj për 3 pikë për fitoren e Pejës.
Pas kësaj fitoreje Peja do të takohet në finalen e kupës këtë të diel përballë Prishtinës./Indeksonline/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!