Gjyqtari e kap për fyti lojtarin VIDEO

Ilir Tërstena | Wednesday, April 10, 2013 |


Një ngjarje vërtet e rrallë në futboll është parë në kampionatin hungarez.
Ndeshja mes Diosgyorit dhe Videotonit solli një përfundim dramatik në fushë, ku lojtarët u përfshinë në duele fizike duke sjellur punë edhe për gjyqtarin kryesor i cili duhet të evitonte këtë situatë.
Ajo që befasoj ishte veprimi i gjyqtarit Zsolt Szabo i cili e kapi për fyti lojtarin e ri Roland Juhasz.
Madje lojtari hungarez mbeti pa frymë për një moment duke hapur gojën nga shtrëngimi që pati nga gjyqtari kryesor i ndeshkes.
Skuadra e Videoton e ka denoncuar gjyqtarin e ndeshjes për këtë veprim.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!