NBA: Dëmtohet Bryant por Lakers fitojnë

Ilir Tërstena | Wednesday, April 24, 2013 |

Skuadra kaliforniane mundi me vështirësi 118-116 Golden State duke mbajtur gjallë shpresat për në playoff por lajmi i keq ka të bëjë me yllin e ekipit, Kobe Bryant i cili u dëmtua në periodën e fundit kur kishin mbetur 3 minuta nga fundi. Bryant la gjurmën e tij me 34 pikë të shënuara dhe pikërisht largimi i tij nga tapeti desh vuri në diskutim fitoren e vendasve. Raportohet se Bryant ka pësuar dëmtim të rëndë në tendinën e akilit të këmbës së majtë çka do të thotë se mund të mungojë, ndoshta per një vit dhe tashme vihet në diskutim kalimi i Los Angeles Lakers në playoff sepse skuadra varet plotësisht te talent ii tij. Në ndeshjet e tjera bie në sy fitorja e Brroklyn 117-109 ndaj Indianas, suklses që siguron vendin e 4 në Konferencën e Lindjes ndërsa New York Knicks kaloi Cleveland 101-91 falë edhe 31 pikëve të Carmelo Anthony

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!