LeBron James shpallet “Sportisti i Vitit”

Ilir Tërstena | Wednesday, April 24, 2013 |

Ylli i Miami Heat, LeBron James, u nominua si “Sportisti i Vitit” nga revista prestigjoze “Sport Illustrated”. Ky është një çmim mirënjohjeje për kampionin e basketbollit amerikan. LeBron gjatë vitit 2012 ka fituar titullin e NBA dhe medaljen e arit në Olimpiadën Londër 2012. James ka fituar gjithashtu edhe çmimin e lojtarit më të mirë të finaleve play off. Shtatlarti i skuadrës nga Florida cilësohet si një nga sportistët më të mëdhenj të basketbollit amerikan, madje shumë analistë e krahasojnë edhe me të madhin Michael Jordan.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!