Shqipëria më e mirë ndonjëherë, fluturon në FIFA

Ilir Tërstena | Thursday, April 11, 2013 |


Kombëtarja Shqiptare ka marrë rënditjen rekorde në FIFA për muajin prill duke arritur rënditjen më të lartë ndonjëherë. Shqipëria e De Biasit është rënditur në vendin e 48-të në FIFA.
Në rënditjen e publikuar sot, Shqipëria ka 596 pikë, duke lënë prapa përfaqësuese si Uellsi, Bullgaria, Sllovakia, Israeli e Kameruni.
Fitorja e madhe në Oslo me Norvegjinë dhe debakli i shkaktuar Lituanisë ka bërë që Shqipëria të ketë këtë rankim rekord në FIFA./Indeksonline/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!