Shitën ndeshje, përjashtohen nga garat evropiane

Ismail Sinani | Thursday, June 27, 2013 |

Dy skuadrat e njohura turke, Fenerbahce dhe Besiktas janë përjashtuar nga garat evropiane. UEFA ka marrë vendim që të dy skuadrat të mos luajnë në garat evropiane për shkak të implikimit në trukimet e ndeshjeve.
Fenerbahce u dënua me tre vjet mosprezencë në Evropë, ndërsa Besiktas me 1 vit. Fenerbahce këtë vit do të garonte në Ligën e Kampionëve ndërsa Besiktas në Europa League.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!