'Federer mund ta fitoj US Open'

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Ish kampioni i Wimbeldon, Goran Ivanisevic ka besim se një nga lojtarët më të mirë në historinë e tenisit, Roger Federer ka mundësi të triumfoj në US Open që kësaj rradhe mbahet në New York.   

''Ju mendoni se janë vetëm tre persona. Djokovic, Nadal dhe Murray, por mos harroni se është edhe një njeri i quajtur Roger Federer. Ju mund ta konsideroni atë si të mbaruar, por unë jo'', tha Ivanisevic. 

Zvicërrani 32 vjeçar renditet si i 7 të ranglistën botërore të tenisit. Ky ishte vendi i tij më i ulët qysh nga nëntori i vitit 2002 ./veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!