Khan dhe Alexander takohen në dhjetor

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Amir Khan dhe Devon Alexander kanë rënë dakord që të përballen mes vete në dhjetor të këtij viti.

Boksierët do ndeshen për titullin e kampionit në IBF. Ndeshja mes tyre do zhvillohet në Dubai ose në New York.  

Lajmi u konfirmua nga mediat angleze që njoftuan se data e ndeshjes është 7 dhjetori. Megjithatë zyrtarizimin e ndeshjes e dha Richard Schaefer që deklaroi se dy boksierët duan të ndeshen me njëri-tjetrin./veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!