Hidhet shorti i Ballkan League

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Prishtina dhe Peja kanë mësuar kundërshtarët e tyre për Ballkan League.   

Kjo do jetë hera e parë që klubet nga Kosova marrin pjesë në këtë kompeticion mjaft interesant.  

Skuadra nga kryeqyteti është në Grupin A, ku si rivale do ketë skuadrat Bilboa (Izrael), Balkan (Bullgari), Teodo (Maqedoni) dhe një tjetër që do konfirmohet shpejt.  

Kurse Peja ndodhet në Grupin B me skuadrat: Levskin e Bullgarisë, SCM Craiova (Rumani), Mornar (Mali i Zi) dhe Kuzov (Maqedoni). /veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!