FOTO: Bale niset në Madrid, gati skena e prezantimit

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Klubi mbretëror ka bërë gati skenën e prezantimit në Bernabeu dhe lojtari është nisur për në Madrid për të kryer testet mjekësore.

Marrëveshja prej 100 milionë euro thuhet se është arritur ndërmjet dy klubeve, që do të jetë dhe rekordi botëror për transferime, pasi është thyer i mërparshmi, të cilin e mbajti po Real Madridi me transferimin e Ronaldos për 94 milionë euro.


Bale është nisur për në Madrid siç shihet në fotografinë më poshtë, teksa ai do të kompletojë brenda 24 orëve të ardhshme edhe testet mjekësore me klubin mbretëror.
Klubi mbretëror tashmë ka filluar edhe përgatitjet për prezantimin e uellsianit.

Në Bernabeu skena është duke u bërë gati për prezantimin ku pritet të jenë rreth 80 mijë tifozë të pranishëm, teksa debutimi i Bale do të vijë më 1 shtator ndaj Athletic Bilbaos.


Sidoqoftë, pa pasur ndonjë konfirmim zyrtar nga klubet nuk duhet të nxitohemi që të bëjmë parashikime, por qëndroni me Telegrafin për më të rejat nga saga më e rëndësishme transferuese e kësaj vere.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!