Milan dhe Celtic në Ligën e Kampionëve

Ilir Tërstena | Wednesday, August 28, 2013 |

Milan dhe Celtic edhe zyrtarisht do luajnë në Ligën e Kampionëve këtë edicion. Milan si skuadër vendase mposhti me lehtësi PSV me rezultat 3-0. 

Dy gola të Boateng dhe një i Mario Balotellit bën që skuadra kuqezi të sigurojë plasmanin në fazën e grupeve këtë sezon. Fitore si vendase ka shënuar edhe Celtic e cila poashtu me lehtësi mposhti skuadrën e Kazakistanit Shakhter Karagandy me rezultat 3-0. 

Ndeshja e parë kishte përfunduar 2-0 në të mirë të skuadrës së Shakhter, ndërsa Celtic si vendase arriti ta përmbysë këtë rezultat./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!