Moyes: Rooney mund të startoj kundër Chelsea

Lina's | Saturday, August 24, 2013 |

Wayne Rooney mund të startoj në ndeshjen e të hënës në Premier League kundër Chelsea, këtë e ka konfirmuar trajneri i Manchester United, David Moyes. 

 Rooney ka luajtur gjysmë ore në fitoren kundër Swansea në fundjavë, dhe 27-vjeçari është kundër klubit të cilët tashmë kanë pasur dy oferta të cilat i kan refuzuar.  "Wayne është rikuperuar dhe ka një shans të mirë për të filluar sërisht," u tha David Moyes gazetarëve./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!