Top 10 emrat që mbajnë gjallë merkaton (FOTO LAJM)

Lina's | Thursday, August 22, 2013 |

Janë futbollistë të momentit, protagonistë të merkatos së verës, ëndrra e drejtuesve dhe tifozëve të disa klubeve. Nga Rooney te Eto'o, nga Sakho te Fernando, mbrojtës, mesfushorë dhe sulmuesë, ka për të gjitha shijet.

Shumë prej tratativa janë tashmë drejt zyrtarizimit, ndërsa të tjerat në fazën embrionale. 

Por merkatoja mbyllet më 2 shtator dhe deri atëherë lëvizjet e sipërpërmendura mund të finalizohen. /albeu.com/


1 - Astori: 40% Cagliari, 30% Milan, 20% Napoli, 10% Roma
2 - Sakho: 40% Liverpool, 30% Milan, 20% Barcelona, 10% Psg
3 - Ljajiç: 60% Fiorentina, 20% Milan, 10% Roma, 5% Tottenham, 5% Atletico Madrid
4 - Lamela: 90% Tottenham 10% Roma
5 - Borriello: 40% Genoa, 20% Fulham, 20% West Ham, 10% Milan, 10% Inter
6 - Matri: 40% Napoli, 30% Roma, 20% Milan, 10% Juventus
7 - Quagliarella: 40% West Ham, 30% Monaco, 20% Al-Gharafa, 10% Juventus
8 - Fernando: 50% Inter, 30% Monaco, 20% Porto
9 - Eto'o: 40% Chelsea, 30% Inter, 20% Manchester United, 10% Al-Gharafa
10 - Rooney: 60% Manchester United, 40% Chelsea.

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!