Agjenti i uellsianit: Bale më i mirë se Neymar

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Dy rivalët e La Ligas, Barcelona dhe Real Madridi gjatë kësaj vere transferuan në radhët e tyre dy yje të rinj të futbollit.

Ekipi nga Camp Nou transferoi Neymarin nga Santosi, derisa ekipi madrilen e bleu Gareth Balen nga Tottenhami.

Menaxheri i Bales, Jonathan Barnett mendon se Real Madridi ka përfituar më shumë, pasi klienti i tij është më i mirë se sa reprezentuesi brazilian.

“Bale ka luajtur në Premier league dhe ka fituar trofe të shumta. Sipas mendimit tim, ai është më i mirë se Neymar”, ka thënë Barnett për La Sexta./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...