Aubameyang: Dortmundi mund ta rivalizojë Bayernin

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Pierre Emerick Aubumejang beson se Borusia e Dortmundit ka gjithçka që i duhet për të sfiduar Bajernin e Mynihut për titullin e Bundesligës.

''Shpresojmë që ta vëmë në telashe Bayernin.

Ne pa dyshim që i kemi aftësitë për këtë. E dimë që ata janë pak para nesh, por ne i mundëm ata në Superkupën e Gjermanisë dhe mund të konkurrojmë me ta”, deklaroi Aubameyang.

24 vjecari më pas diskutoi dhe mbi lëvizjen e tij nga St. Etienne te Dortmundi këtë verë duke shprehur kënaqësinë me mënyrën se si është adaptuar në Bundesliga./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...