'Penalltia e Realit? E pamundur...'

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Në polemikat mes Realit dhe Barcelonës, për 11-metërshin e fituar nga los blancos në sekondat e fundit të ndeshjes nga Elche, presidenti i katalanasve, Sandro Rosel shtoi disa fjalë.

Rosell u shpreh i befasuar nga gjykimi i Muniz Fernandez duke theksuar madje se ende nuk po e beson atë që drejtuesi i sfidës bëri, duke akorduar një penallti të paqënë për më tepër me kohë të përfunduar.

Me këtë deklaratë të tij presidenti Barcelonës thjesht kërkon të evidentojë gabimin e rëndë të kryesorit Fernandez, i cili në fakt në të kaluarën është akuzuar disa herë për vendimet e tij pro real.

Gjithsesi këtë herë vendimi i tij ka ndezur një debat të vërtetë në Spanjë, pasi dhe vetë tifozët e Realit e pranojnë se penalltia e dhënë në faovr të Pepes ishte e paqënë./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...