Ja si e ndalon policia përleshjen e tifozëve (Video)

Ilir Tërstena | Friday, September 27, 2013 | 0 Komente


Në natën e mbrëmshme është regjistruar një video e jashtëzakonshme në Stokholm. 

Në metron e qytetit, policia ka pasur punë pas ndeshjes Djurgarden-AIK, një derbi që shpesh sjell dhunë dhe përleshje në mes të tifozëve. 

Por, këtë herë policia e shtetit ka vepruar me mençuri, duke e shpejtuar lëvizjen e shkallëve lëvizëse elektrike, duke i quar ‘me zor’ tifozët poshtë shkallëve, duke e evituar kështu përplasjen me ‘armiqtë’ e tyre. /Fish Media/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...