Legjenda mbush 37 vjeç, bota e uron atë

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Kapiteni legjendar i Romës ka mbushur plot 37 vjet ndërsa është uruar nga bota e sportit.

MAZZONE: "Totti eshte nje lojtar i jashtezakonshem dhe nuk mund te gjeni nje 37 vjecar si ai. Mbetet gjithmone nje njeri i perulur dhe pozitiv. Une jam i lumtur per rinovimin e kontrates se tij, pasiqe e ka konfirmuar ne fushe meritimin e saj."

CAPELLO: "Legjendat si ai duhet te luajne sa me shume qe eshte e mundur, sic kane bere edhe Maldini e Baresi. Ai i ka te gjitha cilesite per te shenuar dhe arritur rekordin e Piolas, por gjithcka do te varet nga shendeti dhe forma e tij fizike."

PRUZZO: "Une uroj qe Francesco te vazhdoje te ndihet mire fizikisht, dhe te kete mundesi te luaj deri sa ai te jete i gatshem. Largimi i tij do te jete nje humbje e madhe per futbollin. Ai ka nje entuziasem dhe motivim te madh, shifrat flasin ne favor te tij."

ZOFF: "Totti eshte nje nga futbollistet me te mire ne historine e futbolli italian. Ai ka bere shume edhe per Kombetaren, dhe nese shendeti eshte perkrahe tij, atehere ai do ta thyeje edhe rekordin e vendosur nga Piola me 274 gola."

TOMASSI: "Francesco ka kontrate deri ne moshen 40 vjecare.. ndoshta do ta vazhdoje edhe me tutje. Cdo gje flet ne favor te tij, numrat dhe renditja. Urime ditelindja."

Çfarë mendimi keni ju për ikonën e klubit romak? Shprehuni në hapësirën për komente./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...