NIKE, nga Higuain te Tevez: Ja këpucët e dimrit (FOTO LAJM)

Ilir Tërstena | Tuesday, September 24, 2013 | 0 Komente

Nike Hypervenom - Gonzalo Higuain


Nike Tiempo IV - Andrea Pirlo

Carlos Tevez - Nike CTR360

Nike Mercurial IX - Adem Ljajiç

Debuton në të gjitha fushat e futbollit Nike Football Collection Hi-Vis, që duke filluar që nga java e ardhshme do të jetë në këmbët e disa prej futbollistëve më të mëdhenj në Serie A: Nike Hypervenom (Higuain), Mercurial IX (Ljajic), CTR360 (Tevez) dhe Tiempo IV (Pirlo) do të debutojnë javën e ardhshme.

Ky koleksion është krijuar enkas për stinën e dimrit ndaj dhe është luajtur shumë me ngjyrat për të rritur sa më shumë shikueshmërinë gjatë ndeshjes në rast se koha është e keqe.

"Nuk është koleksion për të turpshmit. Atletët tanë nuk luajnë për të qënë anonim, por për tu kujtuar", ka thënë Phil McCartney, zv.president i Nike Football Footwear. /albeu.com/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...