Parashikim: Almeria - Barcelona

Ilir Tërstena | Friday, September 27, 2013 | 0 Komente

Vendi: Estadio de los Juegos Mediterráneos — Almería
Koha: 28 Shtator[e shtunë], me fillim nga ora 18:00
Takimi: Almeria - Barcelona

Gjyqtari i ndeshjes: Miguel Ayza

Blaugranët dhe Atletico Madrid janë të vetmit ekip që kanë arritur pikë të plota nga ndeshjet e zhvilluara. Tata Martino dëshiron ta ruaj këtë rekord edhe për shumë ndeshje të tjera.

Isaac Cuenca dhe Ibrahim Afellay do mungojnë për Barcelonën këtë ndeshjes. Ndërsa, Carles Puyol është në dyshim.

BARCELONA:
Valdes;
Dani Alves, Pique, Mascherano, Adriano;
Xavi, Busquets, Iniesta;
Alexis, Messi, Neymar.


Pesë ndeshjet e fundit të Barcelonës:
FC Barcelona 4 - Real Sociedad 1
Rayo Vallecano 0 - FC Barcelona 4
FC Barcelona 4 - Ajax 0
FC Barcelona 3 - Sevilla 2
Valencia CF 2 - FC Barcelona 3


PËRBALLJET E FUNDIT MES TYRE:
FC Barcelona 3 - Almeria 1
Almeria 0 - FC Barcelona 3
FC Barcelona 5 - Almeria 0
Almeria 0 - FC Barcelona 8
Almeria 2 - FC Barcelona 2


Parashikimi i autori:: Almeria 1:5 Barcelona ./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...