Parashikim: Tottenham - Chelsea

Ilir Tërstena | Friday, September 27, 2013 | 0 Komente

Vendi: White Hart Lane — London
Koha: 28 Shtator[e shtunë], me fillim nga ora 13:45
Takimi: Tottenham Hotspur - Chelsea FC


Gjyqtari i ndeshjes: Mike Dean

Derbi i Londrës mes Tottenham dhe Chelseat, do jetë edhe kryendeshja e kësaj javë në Premier Ligën Angleze.

Tottenham ka vetëm 3 fitore në 42 takimet të zhvilluara kundër Chelseat, që nga viti 1992.

Në prillin e 2010, me golat e Defoe dhe Bale ata mposhtën në stadiumin e tyre Chelsean(2:1).

Etienne Capoue, Younes Kaboul do mungojnë për Spursat këtë ndeshjes, kurse mbrojtësi i majtë, Danny Rose është rikthyer nga lëndimi.

Chelsea vjen pas humbjes kundë Everton 1:0 në ligës. Mungesat e bluve do jenë Van Ginkel dhe Ramires(dyshim).

TOTTENHAM:
Friedel;
Walker, Chiriches, Vertonghen, Fryers;
Paulinho, Sandro;
Lamela, Holtby, Defoe;
Soldado.


CHELSEA:
Cech;
Ivanovic, Cahill, D.Luiz, A.Cole;
Lampard, Obi Mikel;
Oscar, Hazard, Willian;
Eto'o.


Pesë ndeshjet e fundit të Tottenham:
Aston Villa 0 - Tottenham 4
Cardiff City 0 - Tottenham 1
Tottenham 3 - Tromsø IL 0
Tottenham 2 - Norwich City 0
Arsenal 1 - Tottenham 0


Pesë ndeshjet e fundit të Chelsea:
Swindon 0 - Chelsea FC 2
Chelsea FC 2 - Fulham 0
Chelsea FC 1 - Basel 2
Everton 1 - Chelsea FC 0
FC Bayern München 2 - Chelsea FC 2


PËRBALLJET E FUNDIT MES TYRE:
Chelsea FC 2 - Tottenham 2
Tottenham 2 - Chelsea FC 4
Tottenham 1 - Chelsea FC 5
Chelsea FC 0 - Tottenham 0
Tottenham 1 - Chelsea FC 1


Parashikimi i autorit: Tottenham 1:2 Chelsea ./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...