Parashikim: Real Madrid - Atl.Madrid

Ilir Tërstena | Friday, September 27, 2013 | 0 Komente

Vendi: Estadio Santiago Bernabéu — Madrid
Koha: 28 shtator[e shtunë], me fillim nga ora 22:00
Takimi: Real Madrid CF - Atletico Madrid
Gjyqtari i ndeshjes: Antonio Mateu?

Super-përballja mes rivalëve të kryeqytetit, Real Madrid dhe Atletico Madrid.
Los Blancos dëshirojnë hakmarrjen pas asaj fitoreje të Atleticos në Kupën e Mbretit, në Santiago Bernabeu. Që nga viti 1999, Atl.Madridi nuk e kishte mposhtur Realin.

Atletico Madrid ka një formë jashtëzakonisht të mirë, që është lidere së bashku me Barcelonën. Pas 6 ndeshjeve, ekipi i Simeones ka grumbulluar pikë të plota, 18 të tilla.

Mungesat e kësaj ndeshje do jenë Xabi Alonso nga ekipi mbretëror dhe Adrian nga ekipi i Atletico Madrid. Gareth Bale rikthehet.

REAL MADRID:
Diego Lopez;
Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao;
Khedira, Modric;
Di Maria, Isco, C.Ronaldo;
Benzema.


ATL. MADRID:
Courtois;
Juanfran, Godin, Miranda, Insua;
Tiago, M.Suarez;
A.Turan, Koke, Baptistao;
David Villa.


Pesë ndeshjet e fundit të Real Madrid:
Elche 1 - Real Madrid CF 2
Real Madrid CF 4 - Getafe 1
Galatasaray 1 - Real Madrid CF 6
Villarreal 2 - Real Madrid CF 2
Real Madrid CF 3 - Athletic Bilbao 1


Pesë ndeshjet e fundit të Atl.Madrid:
Atletico Madrid 2 - Osasuna 1
Valladolid 0 - Atletico Madrid 2
Atletico Madrid 3 - Zenit Saint Petersburg 1
Atletico Madrid 4 - Almeria 2
Real Sociedad 1 - Atletico Madrid 2


PËRBALLJET E FUNDIT MES TYRE:
Real Madrid CF 1 - Atletico Madrid 2
Atletico Madrid 1 - Real Madrid CF 2
Real Madrid CF 2 - Atletico Madrid 0
Atletico Madrid 1 - Real Madrid CF 4
Real Madrid CF 4 - Atletico Madrid 1


Parashikimi i autorit: Real Madrid 3:1 Atl.Madrid ./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...