Reali nuk heq dorë nga Falcao

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Real Madridi refuzon të heqë dorë nga planet për ta rikthyer në La Liga sulmuesin e Monacos, Radamel Falcao.

Marrëveshja mund të ndodhë në muajin janar të vitit 2014, kështu të paktën shkruan “El Mundo Deportivo”, e cila bazohet në faktin se ka plane konkrete për ndryshime të theksuara në repartin e sulmit të Klubit Mbretëror.

Karim Benzema është duke u vërshëllyer nga ana e tifozëve madrilien pas formës jo të mirë dhe një largim i tij në afatin kalimtar të janarit, është mundësi shumë reale.

Boshllëkun e francezit, drejtuesit e Realit e kanë në plan ta mbulojnë me sulmuesin kolumbianin Falcao, i cili këtë verë nga Atl Madridi u transferua në Monaco.

Sidoqoftë, gjiganti evropian do ta ketë të vështirë të bindë klubin e pasur francez, të heqë dorë nga lojtari, i cili me formën e tij është në rrugë të mirë ta rikthej skuadrën nga principata në majat e fundit francez dhe evropian./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...