Cristiano Ronaldo, 11 gola në 9 ndeshje

Ilir Tërstena | Friday, October 04, 2013 | 0 Komente

Cristiano Ronaldo po tregohet një goleador i vërtetë këtë sezon. Ylli portugez ka realizuar 11 gola me Real Madridin këtë sezon nga vetëm nëntë ndeshje të zhvilluara, prej tyre 6 gola në La Liga dhe 5 në Ligën e Kampionëve, ku zhvilloi vetëm dy ndeshje. 

Por, në të njëjtën kohë të sezonit 2012/13 ai ishte edhe më efektiv, duke realizuar 12 gola (8 në La Liga e 4 në Champions) nga nëntë ndeshje të zhvilluara, por më parë ai i kishte zhvilluar edhe dy të tjera në Superkupën e Spanjës, ku kishte realizuar 2 gola, që i bie që deri në këtë kohë kishte 14 gola të shënuar, por dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...