Xherdan Shaqiri, kjo shqipe e vërtetë

Ilir Tërstena | Friday, October 04, 2013 | 0 Komente

Xherdan Shaqiri mund ta vesh fanellën e përfaqësueses së Zvirës, por zemra e futbollistit shqiptar rrah Kuqezi. 21 vjeçari gjithçka ka arritur në karrierë duhet t’i falënderohet tërë jetën shtetit helvetik, i cili e ngriti këtu ku është dhe askush nuk duhet ta gjykojë se përse i mbron ngjyrat e këtij vendi.

Por, nëse flasim për zemrën, atëherë nuk ka dyshim se gjilanasi ndihet shqiptar. Mjafton t’i shihni këto fotografi dhe ta shtoni bindjen se Shaqa është më shumë se shqiptar.

Ylli kosovar i Bayern Munichut shihet në këtë fotografi së bashku me aktorin e njohur shqiptar nga Maqedonia, Blerim Destani, duke e formuar me duar shqiponjën dykrerëshe, duke konfirmuar se prejardhjen e tij nuk e harron kurrë. 

Edhe dy fotografitë tjera e konfirmojnë këtë… /Fish Media/ Vërejtje: Portalet që eventualisht e kopjojnë këtë tekst, janë të obliguara ta citojnë burimin e lajmit, që në këtë rast është Fish Media. Ju faleminderit për mirëkuptim.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...