Shangai, Del Potro eliminon Nadalin

Lina's | Saturday, October 12, 2013 | 0 Komente

Rafael Nadal ka dështuar të arrijë në një finale vetëm për të dytën herë në këtë edicion mahnitës (2013), pasi u mposht në gjysmëfinale të Shanghai Masters nga Juan Martin Del Potro.

Spanjolli, i cili është kthyer në maje të renditjes si tenisti më i mirë në botë, u prit se do ta festonte kryesimin me një triumf në Shangai, mirëpo pësoi nga argjentinasi me rezultat 0-2 në sete (2-6, 4-2).
Në finale, Del Potro do të luajë ndaj Novak Djokovicit, i cili mposhti Jo Wilfried Tsongan (6-2, 7-5).
Kjo ishte një tjetër humbje e papritur e fituesit të French Open dhe US Open, pas eliminimit shokues që na raundin e parë në Wimbledon. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...