Arsenal dhe City pas Marchettit

Korab Ahmeti | Friday, November 08, 2013 | 0 Komente

Klubet e Ligës Premier janë hedhur në kërkim të portierit të Lazios, Federico Marchetti.

Il Tempo shkruan se Manchester United, Arsenal, Tottenham dhe Manchester City të gjithë janë duke e përcjellë italianin.
Mediat italiane raportojnë se edhe Barcelona e ka identifikuar Marchettin si një prej tre kandidatëve të mundshëm, krahas portierit të Borussia Monchengladbach, Marc-Andre ter Stegen, dhe atij të Liverpoolit, Pepe Reina, për të zëvendësuar Victor Valdes sezonin e ardhshëm.
Manchester City fuqishëm është lidhur me transferimin e lojtarit, derisa Manuel Pellegrini kërkon konkurrencë për Joe Hart, derisa Arsenali është duke kërkuar mbulesë afatgjate për Wojciech Szczesny me Emiliano Viviano që ka arritur vetëm si huazim. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...