Ja si do të mposhtet Dortmundi !

Ilir Tërstena | Friday, April 26, 2013 |Pas asaj humbje, e cila mahniti botën me rezultat 4-1, legjenda e Real Madridit, Alfredo Di Stefano është takuar sot më zyrtarë të lartë të Realit, presidentin Perez dhe yllin Cristiano Ronaldo. Di Stefano e ka këshilluar Ronaldon se si mund të arrihet përmbysja në ndeshjen ndaj Dortmund.
“Duhet ti, ndaleni dhe të mendoni. Tani është koha për ti harruar fajet por duhet ti bëni fajtorë kundërshtarët për fitoren ndaj jush. Tifozët do të mbushen për ju ndërsa ju duhet të dëshmoni në fushë se e dëshironi të 10-tën. Nuk do të jetë hera e parë as e fundit që janë bërë rikthime në futboll. Dortmundi mposhtet me gjakftohtësi, forc” i ka thënë Di Stefano yllit portugez Ronaldos .

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!