Nico Rosberg i pari në provat zyrtare

Ilir Tërstena | Thursday, April 25, 2013 |

Nico Rosberg me Mercedes  do të niset i pari të dielën për Cmimin e Madh të Bahreinit. Piloti gjerman do të niset nga vendi i parë pasi regjistroi kohën 1:32:330 duke lënë pas Sebastian Vettel (Red Bull) dhe Fernando Alonso (Ferrari). Koha e katërt më e mirë për Leëis Hamilton (Mercedes), i cili la pas australianin e Red Bull, Mark Ëebber. Gjithsesi, britaniku do të niset nga vendi i nëntë pasi ka ndryshuar kutinë e marsheve. Koha e gjashtë më e shpejtë u regjistrua nga braziliani i Ferrarit, Felipe Massa, por që do të niset i pesti falë penalizimit të Hamilton me pesë vende. Kimi Raikkonen me Lotus nuk u paraqit mirë dhe do të niset nga vendi i tetë.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!