Qeni hyn në fushë, ndërpritet loja! (Video)

Ismail Sinani | Tuesday, July 23, 2013 |

Një mysafir i paftuar ka përfunduar në fushë dhe kjo ka bërë që loja të ndërpritej përkohësisht. Në fakt, në ndeshjen e ligës së parë braziliane ndërmjet Botafogos dhe Nauticos papritmas në fushë zbriti një qen dhe kjo bëri që loja të ndërpritej përkohësisht, derisa kafshën e largoi një futbollist pas golave.
Këtë ndeshje e fitoi Botafogo e Clarence Seedorfit me rezultat 2-0 falë golave të Elias dhe Renatos, duke e lënë në krye të Campeonato Brasileiro këtë ekip me 16 pikë të grumbulluara nga 6 ndeshje të zhvilluara.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!